ManşetToroslar

Mersin’de jandarma, organize hırsızlık çetesini çökertti

Toroslar İlçesinde son dönemde organize bir şekilde hırsızlık olaylarının meydana gelmesi üzerine Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bir çalışma başlattı.


Jandarma Suç Araştırma Timi, Olay Yeri İnceleme Timi ve Toroslar İlçe J.K.lığı ekiplerince (27) gün süre ile yapılan araştırma sonucunda ise;
Çevrede bulunan güvenlik kameralarından elde edilen 3.244 saat görüntü ve bölgeye giriş çıkış yapan 244 bin araç hakkında yapılan araştırma sonucunda Jandarma ekipleri (4) şüpheli şahıs ile (2) araç tespit etti.

Tespit edilen şüpheli şahısların ve araçların güvenlik kameralarında
görüntüsü bulunan şüpheliler olduğu yapılan teknik analizler soncunda anlaşılmış olup ayrıca şüpheli şahısların kendilerine “MASKELİLER” ismini verdiği öğrenildi.

Jandarma ekiplerince şüpheli şahısların kimlik ve adres tespiti yapılarak (4) ayrı adrese eş zamanlı yapılan operasyon sonucunda ise bahse konu şüpheli şahıslar ile araçlar yakalandı.

Yakalanan şahısların Toroslar bölgesinde bulunan (14) ayrı lüks villadan hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar suçlarını itiraf etti.

Yakalanan şüpheli şahısların Jandarma olay yeri inceleme timince parmak izleri alınarak geçmiş dönemde meydana gelen olaylar üzerinde yapılan araştırmasında ise şüpheli (1) şahsın 2003 ve 2013 yıllarında İzmir ve Manisa illerinde (3) ayrı hırsızlık olayına karıştığı tespit edilerek
olayların aydınlatılması sağlandı.

Şüpheli şahıslar hakkında Jandarma ekiplerince hırsızlık suçundan adli işlem başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu