Yan Manşet

Mersin protoklünden koronavirüs denetimi

Mersin Valisi Ali İhsan Su ve il protokolü, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği korona virüs genelgesi doğrultusunda, maskesini takıp denetime çıktı.

İçişleri Bakanlığı’nın, 81 valiliğe gönderdiği ‘Koronavirüs Denetimleri’ konulu genelgesi kapsamında, Mersin’de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile düzenlenen Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler Vali Sayın Ali İhsan SU, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE, İl Jandarma Komutanı Albay Necip ÇARIKCIOĞLU, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz BAVBEK ve Akdeniz Kaymakamı Sayın Muhittin PAMUK’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Akdeniz ilçesinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılan denetimlerde Vali Sayın Ali İhsan SU, esnaf ve vatandaşları Koronavirüs salgınına karşı bilgilendirdi, tedbirlere uymaları konusunda uyardı.

Topyekûn bir mücadele ile pandeminin üstesinden gelebileceğimizin altını çizen Vali Sayın Ali İhsan SU; “Üç temel kurala riayet ederek bunu gerçekleştirebiliriz. Birincisi maske, mutlaka maskelerimizi takacağız, ikincisi mesafe fiziki mesafeye, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz, üçüncüsü de hijyene, temizliğe dikkat edeceğiz. Bu üç kurala dikkat ederek hayatımızı normal şekilde idame ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu