Yaşam

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısı yapıldı

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı” kapsamında düzenlenen ‘Kadına Yönelik Şiddet ve Mücadelede İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’ Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan’ın yanı sıra;  kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Vali Su, 2021-2025 yıllarını kapsayan Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın 30 Haziran 2021 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girdiğini ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 1 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenen tanıtım toplantısında paylaşıldığını ifade etti.

Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın 5 ana hedefinin bulunduğunu belirten Vali Su, bu hedeflerin “Adalete Erişim ve Mevzuat, Politika ve Koordinasyon, Koruyucu ve Önleyici Hizmetler, Toplumsal Farkındalık, Veri ve İstatistik” olduğunu söyledi.

Vali Ali İhsan Su konuşmasının devamında “Şiddete sıfır tolerans” ilkesi doğrultusunda kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla yeni dönemin şiddetle mücadele yol haritasını 28 strateji ve 227 faaliyet şeklinde yapılandırıldığını belirtti.

İl bazında üç ayda bir olacak şekilde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendiğini hatırlatan Vali Su, bugünkü toplantı ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nın tanıtımının gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Toplantı Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan sunumla devam etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu